Branky: 22. Rajnoch (B. Simitči), 18. Kovařík (Kapsa)

Klíma, Havlíček – B.Simitči, A.Simitči, J.Kadlec, T.Kalec, Šulc, Rajnoch, Viskup, Štorc, Kristen, Svoboda

Sestava Megas Frenštát p/R:
Šálek, Šrajbr – Malý, Kovařík, Žídek, Špaček, Kornák, Musial, Čapka, Maruchnič, Buček, Freisler
Trenér: Krakovčík

Beni Simitči
Celky pražského Benaga a Megasu Frenštát se rozešly v 1.kole s remízou 1:1. Těžko říci, který z týmů je s bodem víc spokojen, šance strhnout výhru byly na obou stranách. My vám přinášíme komentář kapitána a presidenta domácího týmu Beni Simitčiho.

"Před sezónou jasně naznačil, že nebudu komentovat zápasy, protože už se vracím jako hráč, ale jelikož náš tatínek který nás nyní trénuje neovládá až tak spisovně češtinu, nic jiného mi nezbývá, než abych okomentoval naše zápasy. Určitě je to také kvůli Radkovi Klierovi, kterému prostě nemůžu řici ne. Doufám že se nikdo nebude zlobit na moje komentáře a prosím všechny o toleranci...

Zápas s Frenštátem byl pro nás na úvod nové sezóny tím největším soustem, které nás mohlo potkat. Soupeř vyhrál třikrát za sebou základní část ligy a hrát proti nim není legrace. Ale na druhu stranu mít za soupeře Benago snad také nebude v této sezóně také žádná legrace.

Zápas skončil 1:1, za nás dal gól Dan Rajnoch. Z jedné strany není remíza s Frenštátem ostuda, ale po odehraném zápase u nás převládal smutek, že jsme nevyhráli. I když soupeř to si určitě muže řici také protože šance měl, ale přece jen my jsme byli o trochu blíže vítězství. Je škoda, že ze stavu 0:0 v začátku první půle nám rozhodčí nepískl jasnu penaltu - existuje videonahrávka, která to potvrzuje - ale na druhu stranu jim to nemůžeme vyčítat jelikož jejich rozhodnutí mají jen pár vteřin a to se nedá nic dělat.

V první půli nás zřejmě brzdila snaha neinkasovat ale druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Hned ve 22.minutě jsme vyrovnali a pak celou druhu půli tlačili soupeře na jeho polovinu. I když nám z toho párkrát hrozili brejky, náš brankář Klíma nedovolil Frenštátu skóroval. My jsme se ocitli párkrát ve vyložených šancích, kdy stačilo trefit branku, ale to se bohužel nepovedlo.

V závěru zápasu se mohla proslavit letošní posila Štorc, který trefil jen tyč a Jan Kadlec při brejku sám na gólmana zakopl o palubovku. Nicméně zápas byl určitě v duchu fair-play, kdy nepadla ani jedna karta a ani se nekopaly 10m kopy.

Víme na čem budeme muset zapracovat a určitě se to pokusíme vylepšit. Začíná se nám vracet stará osvědčená atmosféra Benaga jak na palubovce, tak v šatně a na lavičce, kde je všechno podřízeno týmu a ne jednotlivcům. Musíme mít trpělivost, protože jsme na dobré cestě. Frenštátu a ostatním soupeřům přejeme hodně sportovního zdaru do nové sezóny."

převzato z futsalmagazine.cz
Těsně před začátkem zápasu Beni Simitči a Jan Klíma se zdravi se soupeřem a s rozhodčími Losování stran Maruchnič a Rajnoch