10. září 2004, 20:30 - Slavia Praha

Rozhodčí: Petřík, Černý
Delegát: Maurer
Diváci: 250
Branky: 20. Kadlec (Viskup) – 14. Sláma (Dlouhý), 25. Dlouhý (Bouška), 40. Podrazký (Dlouhý)
ŽK: A. Simitči - Máca
ČK: ---

Sestava FC Benago:
Klíma, Havlíček – B.Simitči, A.Simitči, J.Kadlec, T.Kalec, Šulc, Rajnoch, Viskup, Štorc, Kristen, Svoboda
Trenér: Skender Simitči

Sestava Viktoria Žižkov:
Máca, Bellada – Dlouhý, Spal, Slunéčko, Podrazký, Stejskal, Hvolka, Sláma, Bouška
Trenér: Dlouhý

Beni Simitči
V pátek (10. 9. 2004) se hrálo pražské derby a Benago v něm podlehlo 1:3 Viktorii Žižkov. V utkání přišli poražení o tři zraněné hráče, se samotným výkonem byl ale president týmu spokojen. Nejlepším mužem byl reprezentační brankář Jan Klíma. Komentář připravil šéf Benaga Beni Simitči.

"Nevím jak jinak začít s komentářem, než poděkováním našim hráčům a také soupeři, protože všichni přispěli k tomu, že bylo odehráno opravdové derby na vysoké úrovni. Prohráli jsme ale musím podotknout, že jsme prohráli statečně a bez výčitek svědomí, že jsme něco "proflákali"... Skóre 3:1 je moc kruté, protože soupeř nám dal třetí branku pár vteřin před koncem, když jsme hráli power-play.

Začátek zápasu jsem opět trochu podcenili a trvalo nám asi 8 minut, než jsme se probrali. Sice ním hráči Viktorky v té době hrozili, ale nejlepší brankář republiky jim nedal šanci. A nebýt chyb našich hráčů při prvních dvou gólech, tak by Viktorka vynikajícího Klímu snad ani nepřekonala.

Prvním faktorem vedoucím k porážce bylo, že jsme celý týden na trénincích upozorňovali na to, co Viktorka hraje, ale bohužel špatná koncentrace v určitých chvílích způsobila to, že nám dali 2 góly právě z těch věcí, na které jsme naše hráče upozorňovali. Branky nám dávali Sláma a Dlouhý.

Druhým faktorem bylo neproměňování asi 7-8 tutovek ve druhém poločasu, kdy jsme soupeře zavřeli jak do klece. Ale Kristen 3x, Štorc 3x a Rajnoch 2x nedokázali proměnit gólovky. Byly to jasné šance a přitom to nebyl žádný zázrak gólmana soupeře - spíš že jsme ho mi pořád trefovali. Bohužel...

Třetím faktorem bylo, že jsme posledních deset minut hráli bez Svobody (tržná rána v obočí, 6 stehů, skončil v nemocnici), Tomáš Kadlec (distorze kotníku, šlapák, taky v nemocnici) a Štorce (5 minut před koncem tržná rána na hlavě, 3 stehy). Takže si myslím, že s tvrdostí se to trochu přehnalo i když divákům se to zdálo docela atraktivní.

Samozřejmě že nás ztráta bodů mrzí, ale do dneška jsme měl hodně SMSsek a telefonátů a všechny známí kteří byli na zápase, nás chválili za hru, kterou jsme předvedli. Dokonce ještě lepší než minulý týden proti Frenštátu, což je jediné pozitivum a myslím si také, že ještě pár týdnů nám potrvá, abychom se dostali jako tým do formy. Pak se teprve uvidí, jak jsme na tom.

Atmosféra byla pěkná, hodně divaků (určitě něco mezi 200-300 diváků), roztleskávačky od firmy JNS také odvedli super práci a fandili nám až do konce zapasu a jeden z diváků také dostal poukázku na víkend do Německa od společnosti Eurolines. Nedá se nic dělat, už v úterý nás čeká další vystoupení proti Absolut České Budějovice, kde hrajeme od 20 hod. v hale Slávie čtvrtfinále Poháru ČMFS a doufám, že vítězstvím a postupem do semifinále prolomíme smůlu z minulých zápasů a začneme vyhrávat...."